Vitaly Portnikov (vokintrop) wrote,
Vitaly Portnikov
vokintrop

Росія: Резервація для опозиції

Віталій Портников

Президент Росії Дмитро Медведєв виконує свою обіцянку зробити можливим представництво опозиції у парламенті. За його пропозицією, опозиційні сили за певних умов зможуть отримати в Держдумі аж одне-два місця – якщо Кремль їм дозволить…
Президент Росії Дмитро Медведєв виконав свою обіцянку. Під час першого виступу перед Федеральними зборами Росії восени минулого року він пообіцяв зробити можливим представництво опозиції у парламенті – тобто появу у Державній думі партій, які не подолали 7-відсотковий бар’єр, проте одержали понад 5 відсотків голосів виборців.

І ось президентський законопроект потрапив до Державної думи. За інформацією з парламентських джерел, президент вирішив, що партії, які за підсумками виборів отримали більше ніж 5, однак менше як 6 відсотків, можуть розраховувати на один депутатський мандат. А ті, чий результат нижче від 7, проте більше ніж 6 відсотків – аж два мандати.

За цією дивовижною арифметикою ховається одне-єдине бажання: створити певну декорацію для опозиції, якій іще потрібно дозволити отримати таку кількість голосів Адже не секрет, що вся передвиборна кампанія контролюється адміністрацією президента та керівництвом владної «Єдиної Росії» – партії, що її очолює сам Володимир Путін.

І питання полягає навіть не у фальсифікації підсумків голосування, а у відповідній роботі з трудовими колективами, власниками підприємств і ЗМІ. Адже губернатор, який не забезпечить «Єдиній Росії» потрібний результат у своєму регіоні, може бути виключений із цього об’єднання номенклатурників і позбутися хлібного місця.

Кремль усе одно вирішить усе

Так, зокрема, залишив свою посаду ставропольський губернатор Олександр Черногоров. І тільки тому, що на виборах до Законодавчих зборів Ставропілля «Єдина Росія» програла не якійсь там опозиції, а партії «Справедлива Росія» вірного путінця, спікера Ради Федерації Сергія Миронова.

Так яка ж опозиція може набрати 5 відсотків без бажання Кремля? На останніх парламентських виборах партій, які б підходили під «умови Медведєва», просто не було.

Проте саме після цього влада створила на руїнах ліберальної опозиції власний проект – партію «Правоє дєло». Можливо, саме для неї і пропонується нова норма.

Багато лібералів у парламенті – це небезпечно, адже Дума, за влучним висловом її спікера Бориса Гризлова, не місце для дискусій. А один – якраз. Його можна і на міжнародну конференцію надіслати, і по телевізору показати.

А на підсумки голосування у Держдумі не впливають не тільки поодинокі депутати, але й справжні фракції. Після того, як «Єдина Росія» отримала конституційну більшість у Держдумі, Кремль більше не потребує послуг інших – усі його фантазії можуть втілити у життя слухняні «єдинороси»…
www.radiosvoboda.org
Tags: Россия
Subscribe

 • Новости Украины NEWSru.ua :: Лия и Ада

  Две знаменитые актрисы, россиянка Лия Ахеджакова и украинка Ада Роговцева, высказались о происходящих в Киеве событиях. Роговцева – с трибуны…

 • С нечеловеческим лицом

  Предыдущая реорганизация РИА "Новости" пришлась как раз на время пресловутой "сурковской пропаганды". Конечно, можно утверждать, что та эпоха ничем…

 • Хочу бути як Путін

  Тепер кожна нова подорож Віктора Януковича до Росії буде супроводжуватися конспірологічними теоріями, витоками інформації, очікуваннями приєднання…

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments