Vitaly Portnikov (vokintrop) wrote,
Vitaly Portnikov
vokintrop

РІЗДВЯНИЙ ПУТІН
Віталій Портников
Напередодні Нового року до Грузії неочікувано прилетів президент Російської Федерації Володимир Путін. Російський лідер назвав кандидата на посаду президента Грузії Лєвана Гачєчіладзе, що зустрів його на аеродромі, одним з людей, на яких може сподіватися сучасна Грузія. І висловив впевненість, що в разі обрання пана Гачєчіладзе президентом країни російсько-грузинські взаємини значно поліпшаться.
Що ви кажете? Володимира Путіна не було в Грузії? Я випив занадто шампанського – а, може, й не тільки шампанського – на Новий рік? Авжеж, Володимира Путіна перед президентськими виборами в Тбілісі не було. Він був в Києві перед президентськими виборами в Україні. А в Тбілісі був Віктор Ющенко.
Це українського президента на аеродромі зустрічав кандидат у президенти Михайло Саакашвілі. Це на його користь фактично агітував президент сусідньої держави. Це щодо його здатності розвивати Грузію була висловлена ющенківська впевненість.
Коли в Україні за кандидата влади на посаду президента з такою ж впевненістю агітував Володимир Путін, це викликало істеричну реакцію у Віктора Ющенка та його оточення. Та й не тільки у них – сотні тисяч прихильників Ющенка вважали, що Кремль зневажає їхньою думкою, вважає українців за баранів, які мають просто прислухатися до мудрої рекомендації. Агітація Путіна й досі сприймаються серед факторів перемоги Ющенка. Тоді навіщо через три роки після візиту Путіна в Київ Ющенко відправився до Тбілісі?
У класичному радянському серіалі «Сімнадцять міттєвостей весни» є фраза, яку промовляє штандатерфюрер Штігліц, який стежить за рухами керівника німецьких спецслужб Кальтенбруннера – «всі вони бажають бути схожими на фюрера».
Всі українські політики бажають бути схожими на Путіна – швидше навіть на телевізійний образ російського президента, рішучого і впевненого у собі. Віктор Ющенко останнім часом взагалі робить для цього все можливе. І ще питання, кому він доводить, що схожий на російського колегу – нам, собі чи йому.
Подорож у Тбілісі стала ще одним доказом того, що Ющенко може все робити, як Путін. Він поїхав підтримати доброго приятеля у непростий момент – як Путін до Києва. Він продемонстрував вплив України в Грузії – як Путін намагався продемонструвати вплив Росії в Україні. Він наплював на грузинську опозицію – як Путін на українську. Чого ще?
І тут ми наближаємось до очевидної відповіді на ще одне важливе питання – вже з українського політичного минулого? Що ж насправді не сподобалося українським революціонерам у поїздці Путіна до української столиці? Порушення суверенітету чи помилка у виборі? Те, що президент сусідньої держави прилетів нав’язувати нам «свого» кандидата чи те, що цим кандидатом виявився не Віктор Ющенко? Поїздка Віктора Ющенка до Тбілісі переконує, що головним був саме останній мотив. Якщо б у Кремлі вирішили, що Ющенко не гірший, а може, й кращий за Януковича, якщо б президент Росії сфотографувався у своєму кабінеті з лідером української опозиції і запропонував йому дружбу навік, ми побачили б ці фотографії на всіх передвиборчих плакатах «помаранчевих» поруч із обіцянками побудувати таку ж заможну і сильну Україну, як Росія Путіна. А що, теж незле. Стабільна, багата, авторитетна. Президент – улюбленець нації. А соціальні реформи які – Юлія Володимирівна відпочиває… І Майдан кричав би тисячами голосів «Ю-щен-ко! Пу-тін!». Хоча, що я кажу! Не було б Майдану – просто Володимир Володимирович зателефонував би Леоніду Даниловичу – і порахували б «как надо» без круглих столів.
Найцікавіше, що все це ще може відбутися – скажімо, якщо флірт президента із Партією Регіонів продовжиться, стане зрозумілим, що Ющенко на президентській посаді кращий за Тимошенко і ретельніше виконуватиме роль українського Путіна. Залишиться тільки переконати в цьому Кремль і ось ми вже маємо Майдан, що у сотні голосів реве на передвиборчому мітингу «Ю-щен-ко! Пу-тін» або «Ю-щен-ко! Мєд-вє-дєв», яка різниця…
Єдине що – побоююсь, що це буде не київський майдан…
www.glavred.info
Tags: Грузия, Россия, Украина
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments