Vitaly Portnikov (vokintrop) wrote,
Vitaly Portnikov
vokintrop

Путін зневажає “дітей із сірниками”

Перший заступник глави адміністрації президента Росії Дмитро Козак назвав українське керівництво “дітьми з сірниками”
Саме так чиновник, який курує український напрямок у адміністрації Путіна, прокоментував поїздку президента Володимира Зеленського на Донбас. При цьому Козак підкреслив, що у Кремлі просто не знають, чого від цих “дітей з сірниками” очікувати.

Ця оцінка здібностей українського президента і його оточення пояснює ту нахабність, з якою останнім часом діють в Кремлі. Володимир Путін і його оточення просто не сприймають всерйоз ані Володимира Зеленського, ані співробітників українського президента. З одного боку, вони впевнені в непередбачуваності самого Зеленського і тих, хто його оточує - звідси і визначення “дітей з сірниками”. З іншого боку, як не крути, а це все-таки “діти. А що діти можуть протиставити дорослим, окрім гучного плачу?

Кремль у його прагнення знищити Україну зупиняє не українське керівництво, а реакція на цей дитячий плач. Путін уважно спостерігає за тим, як на заяви України про небувалу концентрацію російських військ на кордоні реагують у Вашингтоні та європейських столицях, яку допомогу там готові надати в разі російського нападу на нашу країну. Російська розвідка аналізує настрої в українському суспільстві і намагається зрозуміти, як багато людей будуть готовими знову захищати країну на новому етапі агресії. Тобто діти дітьми, а Путіна цікавить реакція дорослих.

Але сам по собі Зеленський не може ані зупинити Путіна, ані з ним домовитися. Російський президент уже зрозумів, що не може ані обдурити, ані налякати українського колегу. Не може не тому, що Зеленського не можна обдурити або налякати, а тому що дії українського президента є хаотичними і непередбачуваними з точки зору чекістської логіки.

З одного боку, в цьому є свій позитивний ефект. Нікому вже не вдасться “домовитися посередині”, відсутня небезпека капітуляції країни, що існувала після президентських виборів 2019 року. З іншого боку важко уявити собі, на які ще авантюри буде готовий сам Путін, якщо вважає, що йому протистоять всього лише “діти з сірниками”.

https://espreso.tv/vitaliy-portnikov-putin-znevazhae-ditey-iz-sirnikami
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments