Vitaly Portnikov (vokintrop) wrote,
Vitaly Portnikov
vokintrop

Росії плювати на міжнародне право

Міністр юстиції Росії Костянтин Чуйченко назвав вимогу Європейського суду з прав людини негайно звільнити опозиційного активіста Олексія Навального "грубим втручанням у діяльність судів"
Путінський міністр зробив цю заяву відразу ж після того, як ЄСПЛ зажадав від Росії негайного звільнення Навального відповідно до регламенту ЄСПЛ і "в інтересах сторін та належного ведення розгляду". ЄСПЛ вкрай рідко вдається до подібних забезпечувальних заходів і, як правило, його вимога виконується, вона є обов'язковою. У всякому разі, до останнього часу її виконувала і Росія. Були випадки, коли Росія видворяла осіб, яких ЄСПЛ наказував звільнити, до країн Центральної Азії, громадянами яких були ці люди. Це, звичайно, важко назвати звільненням, але, у всякому разі, зазначені особи не залишалися в ув'язненні у самій Росії.

А зараз - ні. Чуйченко вже назвав вимогу ЄСПЛ таким, що його не можна виконати. Тобто Росія готова піти на порушення взятих на себе міжнародних зобов'язань просто тому, що так хоче Путін, що Путін ненавидить Навального і ображений за розслідування про свій жахливий палац. Або ж тому, що про долю активіста не можуть домовитися між собою придворні клани. Однак причина російського божевілля особливого значення не має. Має значення суть - Росії плювати на рішення ЄСПЛ, на міжнародне правосуддя, на міжнародне право.

Але хіба це новина? Хіба Росія не ігнорувала міжнародне право, коли визнавала незалежність Абхазії і Південної Осетії? Коли анексувала Крим? І навіть після всього цього більшість депутатів Парламентської асамблеї Ради Європи проголосувала за відмову від санкцій проти російської делегації - хоча жодна з умов, за якими були введені санкції, не було Росією виконана. Санкції зняли тільки тому, що Кремль шантажував ПАРЄ своїм виходом з Ради Європи в разі, якщо санкції залишаться. Ну і європейські депутати пояснювали своє рішення тим, що в разі такого виходу російські громадяни не зможуть звертатися до ЄСПЛ. Який жах!

Зараз ці брехливі циніки схожі на унтер-офіцерську вдову, яка сама себе відшмагала. Ну звернувся громадянин Росії Навальний в ЄСПЛ - і що з того? За іронією долі одним з перших російських чиновників, який заявив про неможливість виконання рішення ЄСПЛ, виявився заступник голови Державної Думи Росії одіозний Петро Толстой – очільник російської делегації в ПАРЄ. При цьому російський спікер ще до оголошення рішення ЄСПЛ послався на відповідну статтю оновленої російської Конституції, яка дозволяє не виконувати рішень міжнародних інстанцій, якщо вони не подобаються Путіну і його спільникам.

А європейські депутати і далі можуть продовжувати «конструктивний діалог» з Толстим та іншими пройдисвітами і заохочувати російський режим до нових плювків в обличчя цивілізованого світу і до нових репресій проти власних громадян.

https://espreso.tv/article/2021/02/18/vitaliy_portnykov_rosiyi_plyuvaty_na_mizhnarodne_pravo
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments