Vitaly Portnikov (vokintrop) wrote,
Vitaly Portnikov
vokintrop

Зеленський знищує парламентаризм

Що робить очільник держави у демократичній країні, коли для ухвалення того чи іншого рішення у нього не вистачає голосів у парламенті? Намагається дотриматися всіх конституційних процедур, домовляється із депутатами, шукає компромісні кандидатури - якщо мова йде про кадрові призначення.
А що робить авторитарний правитель? Намагається розтоптати, принизити, обійти парламент, але все одно «протягнути» власне рішення.

Пропоную читачеві самому визначити, до якої категорії керівників відноситься Володимир Зеленський. Але, думається, у ситуації з провалом призначення Юрія Вітренка у парламенті і подальшим призначенням колишнього менеджера «Нафтогазу» на посаду виконуючого міністра енергетики і так все ясно. Причому це ж не перше таке призначення. З призначенням одіозного міністра освіти Олександра Шкарлета було саме так. І коли термін його перебування на посаді з приставкою «виконуючий обов'язки» закінчився, заради задоволення президентської забаганки пішли навіть на фальсифікацію голосування в парламенті. Яка ганьба!

Власне, примха - це лише один з варіантів, який пояснює поведінку президента і його оточення. Можливо, мова може йти про зобов'язання глави держави перед олігархічними кланами - справжніми авторами його успіху в якості телевізійного коміка і організаторами його перемоги на президентських виборах 2019 року. Можливо, у випадку зі Шкарлетом Зеленський сподівається знайти союзників серед проросійських депутатів з ОПЗЖ. Можливо, у випадку з Вітренком Зеленський вирішив, що ділові якості колишнього менеджера «Нафтогазу» врятують українську економіку від неминучих проблем, що треба якнайшвидше створювати умови для призначення Вітренка наступним головою уряду. Що, звичайно, є дуже наївним. Тому що першопричина проблем - не в Гончаруку або Шмигалі. І причина проблем буде не у Вітренку, якщо він стане прем'єр-міністром. Причина проблем - в самому Зеленському. Ну і, звичайно ж, в тих безвідповідальних мешканцях України, хто віддав йому свої голоси.

Але яке все це вже має значення, якщо колишній телевізійний комік раптово уявив, що держава - це він. А Українська держава - це ми з вами. І цю державу Зеленський разом зі своїм оточенням і при потуранні прихильників щодня знищує.

https://espreso.tv/article/2020/12/22/vitaliy_portnykov_zelenskyy_znyschuye_parlamentaryzm
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments