Vitaly Portnikov (vokintrop) wrote,
Vitaly Portnikov
vokintrop

“Солідарність” - це надія на майбутнє

Президент Польщі Анджей Дуда під час свого виступу у Гданську на святкуванні 40-річчя створення незалежної профспілки “Солідарність” заявив, що цей рух допоміг звільнитися не тільки полякам, а й усій Європі за “залізною завісою”
У цій заяві польського лідера немає перебільшення “Солідарність” стала практично першою масовою некомуністичною організацією після окупації більшовиками країн східної і центральної Європи у 1920-1945 роках. Вона продемонструвала, що репресії комуністичних режимів і розташування у всіх цих країнах - від Мінська до Будапешта - радянських військ або лояльних до окупантів армій і спецслужб маріонеткових режимів не можуть зупинити свободу і солідарність. І крах авторитаризму і окупації - це тільки питання часу.

Для більшості радянських громадян це тоді було абсолютно недоступним для розуміння. Навіть у приватних розмовах звичайних людей можна було почути образу на поляків, які відплатили чорною невдячністю за звільнення країни від нацизму і тепер “бунтують” проти влади, яка схвалена в Кремлі. Зрозуміло, що таких розмов у Києві було не менше, а то й більше, ніж у Москві - адже Українська РСР користувалася заслуженою репутацією найреакційнішої з європейських республік Радянського Союзу. І, тим не менш, створення “Солідарності” стало кроком не тільки до “оксамитових революцій” у країнах Центральної Європи, а й до українських Майдани. А під час наших Майданів до дій українців з недовірою ставилися вже у Мінську і Москві - жителі Білорусі і Росії не розуміли, чому це ми “бунтуємо” проти влади, яка схвалена в Кремлі.

Тепер вже на своє повстання вийшли і білоруси - і, незалежно від того, як воно завершиться сьогодні, ясно, що часи авторитаризму у останній з фактично окупованих Росією країн на сході Європи закінчуються. І навіть якщо Росія зважиться на формальну окупацію Білорусі, дії Кремля все одно не увінчаються успіхом.

Тому що прийде день, коли нищівне повстання у самій Росії змете авторитаризм, винесе смертний вирок шовінізму і поставить хрест на могилі останньої людиноненависницької імперії Європи.

Доведено “Солідарністю”.

https://espreso.tv/article/2020/09/01/vitaliy_portnykov_solidarnist_ce_nadiya_na_maybutnye
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments