Vitaly Portnikov (vokintrop) wrote,
Vitaly Portnikov
vokintrop

Путін зірвав обмін не просто так

Рішення Кремля зірвати обмін заручниками - ще один доказ того, що на саміті "нормандської четвірки" в Парижі Володимиру Путіну не вдалося домогтися від свого українського колеги тих результатів, на які розраховували в Москві
І, можливо, тих результатів, про які попередньо домовлялися в Москві з українськими візитерами - ось чому був так розлютований помічник Путіна Владислав Сурков, ось чому таким роздратованим виглядав Володимир Путін на заключній прес-конференції.

Саме тому те, що видавалося за домовленості в Парижі - це були ніякі не домовленості. Це був набір кроків, відмова від яких дозволить якомога сильніше вдарити по позиціях нового українського президента. У Кремлі, як правило, опрацьовують і такий варіант закінчення переговорів.

На чому в першу чергу наполягає Зеленський, коли мова йде про війну на Донбасі? На необхідності звільнення українських громадян і про необхідність припинення обстрілів - "потрібно просто перестати стріляти". Значить, необхідно домовитися з ним і про те, і про інше - а потім зірвати і ті, і інші домовленості. Відмовитися і від обміну, і від перемир'я.

До речі, про узгодження ще трьох точок для розведення військ - а це була ще одна домовленість паризького саміту - тепер навіть і не згадують. Втім, справедливості заради нагадаю, що після саміту 2016 року в Берліні все ж домовилися про визначення цих трьох точок. Але війська в них розвели тільки через три роки, коли в Україні змінилася влада.

Путін після Парижа хоче продемонструвати: Зеленський не здатний ані людей звільнити, ані обстріли припинити. А найголовніше - не здатний з ним, Путіним, домовитися.

І головне питання тут - навіщо Путіну потрібна ця відверта демонстрація нездатності Зеленського домогтися припинення конфлікту? Чи хоче він все ж таки спонукати колегу до капітуляції або ж після знайомства в Парижі махнув на Зеленського рукою і вирішив зайнятися дестабілізацією ситуації в Україні, щоб дочекатися нового, більш поступливого партнера по переговорах?

https://espreso.tv/article/2019/12/19/vitaliy_portnykov_putin_zirvav_obmin_ne_prosto_tak
Subscribe

 • Новости Украины NEWSru.ua :: Лия и Ада

  Две знаменитые актрисы, россиянка Лия Ахеджакова и украинка Ада Роговцева, высказались о происходящих в Киеве событиях. Роговцева – с трибуны…

 • С нечеловеческим лицом

  Предыдущая реорганизация РИА "Новости" пришлась как раз на время пресловутой "сурковской пропаганды". Конечно, можно утверждать, что та эпоха ничем…

 • Хочу бути як Путін

  Тепер кожна нова подорож Віктора Януковича до Росії буде супроводжуватися конспірологічними теоріями, витоками інформації, очікуваннями приєднання…

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments