Vitaly Portnikov (vokintrop) wrote,
Vitaly Portnikov
vokintrop

Кремль вигадав новий шантаж

Представники російського керівництва - поки що анонімні, але прізвища незабаром знайдуться - переконують московських журналістів, що поки що немає підстав обговорювати дату нової зустрічі у "нормандському форматі"
"Україна продовжує наполягати, що вона - унітарна держава. Законопроект Зеленського передбачає ніякого особливого статусу для республік Донбасу, проте запроваджує префектів, чиї повноваження є більш важливими, ніж повноваження місцевої влади будь-якого рівня, і їхнє слово є останнім. При такому підході до квітня навряд чи виникнуть передумови для проведення нової зустрічі лідерів чотирьох країн", - пояснило "джерело з Кремля" виданню "Коммерсантъ".

Цікаво й те, що це пояснення - реакція на інформацію іншого анонімного джерела, тільки німецького - про те, що обговорюється дата саміту, на якій нібито зійшлися під час паризької зустрічі. 9 квітня, Берлін. Тобто Зеленському немов би дають зрозуміти - все можна узгодити, і час, і місце. Тільки ти не дуже добре себе ведеш. А будеш вести себе добре - Путін з тобою знову зустрінеться.

І тут багато що залежить від реакції українського президента - чи піддасться він на цей шантаж чи ні. Напередодні паризького саміту ми чули від Зеленського, що всі поступки, на які пішла наша країна, пов'язані з його бажанням зустрітися з Путіним. Тому що від цієї зустрічі залежать домовленості, які дозволять припинити війну.

Зеленський задовольнив цю свою безглузду примху за наш з вами рахунок. Зустрівся. Переконався, що закінчення війни ніяк не пов'язане з особистою зустріччю з Путіним. І тепер виживання нашої країни буде залежати від того, чи готовий він це прийняти і зрозуміти.

Якщо готовий - тоді йому доведеться переоцінити і перспективи власного президентства, і перспективи власного життя. Усвідомити, що він - президент країни, яка чинить опір агресору. І що запорука хоча б відносного миру - продовжувати чинити опір, а не "просто перестати стріляти".

А якщо не готовий - тоді він продовжить піддаватися на шантаж, виконувати путінські «хотілки», тільки щоб ще раз зустрітися з російським президентом і спробувати його причарувати і умовити. І з кожним новим виконанням нової путінського умови Україна буде наближатися все ближче до прірви.

https://espreso.tv/article/2019/12/18/vitaliy_portnykov_kreml_vygadav_novyy_shantazh
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments