Vitaly Portnikov (vokintrop) wrote,
Vitaly Portnikov
vokintrop

Влада зобов'язана розмовляти з суспільством

Демократичні процедури працюють лише тоді, коли у суспільства є дієві важелі для контролю над владою. Ми, як правило, боїмося таких важелів через їхні можливі наслідки
У кожній масовій акції нам вбачається Майдан. Прихильники влади стверджують, що акції протесту послаблюють її позиції. Противники нерідко сприймають свій протест як перший крок до зміни влади. І ми не питаємо себе, як виживають західні країни з їхніми нескінченними страйками і демонстраціями.

Володимир Зеленський сьогодні вирушає до Парижу - столиці країни, в якій вже п'ятий день триває загальний страйк громадян проти політики президента Еммануеля Макрона. Вранці у понеділок в центрі країни утворилися затори довжиною 620 км! І протести будуть тільки посилюватися.

Причому для Франції це - звичайна подія. Громадяни, які не беруть участі в страйку, співчувають своїм співвітчизникам. Сам Макрон проводить зустрічі з представниками страйкарів. І ці зустрічі можуть внести реальні корективи в проект пенсійної реформи, яку в середу представить в парламенті прем'єр-міністр країни Едуар Філіп.

Головна відмінність цивілізованої демократії від пострадянського авторитаризму - це здатність влади до діалогу з суспільством. Західним демократіям це теж давалося дуже нелегко. Але, тим не менш, вдалося перейти від революцій до страйків і демонстрацій, від конфронтації до поваги.

Акції протесту, які проходять в нашій країні напередодні вкрай ризикованої для самого виживання Української держави зустрічі в Парижі - черговий доказ зрілості і відповідальності українського суспільства. І представникам нової влади ще належить довести, що вона здатна до плідної участі в діалозі з тими, хто її попереджає і з нею не згоден.

Майдани завершувалися по-різному. 2004 року владі довелося погодитися на реальний діалог з учасниками протесту, завдяки чому і був досягнутий компромісу. 2014 року режим Януковича втомився від імітації діалогу і зважився на застосування сили. Саме це і повинно стати головним уроком для будь-якого українського президента і будь-якого українського силовика.

З учасниками протестів розмовляють. Їх не розганяють і їх не вбивають.

https://espreso.tv/article/2019/12/09/vitaliy_portnykov_vlada_zobovyazana_rozmovlyaty_z_suspilstvom
Subscribe

 • Латвийское правительство под руинами

  Трагедия в торговом центре в рижском Золитуде – под его развалинами погибло 54 человека – обрушила правительство Валдиса Домбровскиса. Премьер решил…

 • Открытая вода

  Центр журналистских расследований обнародовал рейтинг десяти крупнейших пользователей и владельцев крымских пляжей. Ничего нового – все те же…

 • Приятный во всех отношениях

  Бесспорный победитель местных выборов в латвийской столице, мэр Риги Нил Ушаков назвал их историческим событием, отметив, что впервые в истории…

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments