Vitaly Portnikov (vokintrop) wrote,
Vitaly Portnikov
vokintrop

Крим обмінюють на підтримку Кремля

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв у своєму інтерв'ю німецькій корпорації DW закликав не називати те, що сталося з Кримом, анексією
Втім, як називати окупацію Росією українського півострова досвідчений дипломат теж не сказав. Однак сама відмова від терміна «анексія» - очевидного з точки зору міжнародного права, коли мова йде про окупацію Криму - це вже прецедент. Попередній президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв собі такого не дозволяв. Звичайно, і він фактично самоусунувся від консультацій щодо долі Криму в дні, коли відбувався злочин - і це незважаючи на те, що про втручання Назарбаєва прохали всі світові лідери. І говорив, що "те, що трапилося - трапилося" (за п'ять років саме ці слова повторює Токаєв: те, що сталося, те сталося). Але він не говорив, що анексія - не анексія. Токаєв пішов набагато далі свого обережного попередника. Але чому?

Відповісти на це питання не так вже й складно. Слова Токаєва призначені одній-єдиній людині - Володимиру Путіну.

Зараз другий казахстанський президент перебуває у непростих відносинах з першим. І з родиною Нурсултана Назарбаєва. Тобто з тими людьми, які і привели його до влади. Токаєв не хоче бути декоративним президентом, він хоче стати справжнім главою держави. А як це зробити, коли всі важелі влади зосереджені в руках Назарбаєва і перший президент тільки підсилює функції глави Ради безпеки країни - саме цю посаду зараз обіймає Назарбаєв? Як це зробити, коли на чолі парламенту дочка Назарбаєва Даріга?

До своїх виборців Токаєв апелювати не може. Він точно знає, що це - радянські виборці, які проголосують за того, кого скажуть. І якщо завтра Назарбаєв передумає з наступником, президентство Токаєва завершиться. Виборець Токаєва - це Назарбаєв.

Але є ще один "виборець" - Путін. Якщо хижі казахстанські клани побачать, що президент має підтримку у Москві, вони можуть підтримати його в протистоянні з сім'єю "батька нації". А тому Токаєв повинен демонструвати куди більшу лояльність Кремлю, ніж лояльність, яку демонстрував Назарбаєв. Токаєв добре знає хворі місця Путіна. Те, що Росія залишилася в ізоляції і питання Криму, і питання визнання незалежності грузинських автономій, просто бісить російського президента.

Тому Крим - це саме той гачок, на який повинна попастися кремлівська "золота рибка". Ну а потім її завдання - виконати бажання Токаєва і допомогти йому позбутися надокучливої опіки Назарбаєва.

При цьому ніякого визнання Криму російським все одно не відбудеться. Якщо Токаєв раптом стане повноцінним президентом Казахстану, він відразу ж забуде свої слова про анексію і повернеться до формули Назарбаєва: що сталося, те сталося.

https://espreso.tv/article/2019/12/04/vitaliy_portnykov_krym_obminyuyut_na_pidtrymku_kremlya
Subscribe

 • Есть судьи в Иерусалиме

  «Есть судьи в Иерусалиме» – этой знаменитой фразой из выступления легендарного израильского политика Менахема Бегина министр транспорта Исраэль Кац…

 • Самые большие похороны

  Похороны бывшего главного сефардского раввина Израиля, духовного лидера партии ШАС и одного из самых известных богословов страны Овадьи Йосефа…

 • Путіна не потрібно благати

  "Якщо у нас з'явиться упевненість, що Асад шахраює, ми можемо змінити свою позицію", – заявив голова адміністрації президента Росії Сергій Іванов у…

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments