Vitaly Portnikov (vokintrop) wrote,
Vitaly Portnikov
vokintrop

Волкер – перша і не остання жертва скандалу Трамп-Зеленський

Скандал, який почався в Сполучених Штатах після появи інформації про подробиці телефонної розмови Дональда Трампа і Володимира Зеленського, зачіпає все більш широке коло учасників і оголює проблеми, про які ще недавно намагалися не згадувати.

У цьому сенсі показовою стала несподівана для багатьох відставка представника держдепартаменту по врегулюванню російсько-українського конфлікту Курта Волкера.

Волкер, якого багато хто вважав далеким від адміністрації Дональда Трампа, став першою кадровою жертвою того, що відбувається.

Але, якщо задуматися, а в чому була реальна функція Волкера, в чому полягали його можливості? На посаді спеціального представника Волкер змінив Вікторію Нуланд – з тією лише очевидною різницею, що вона була кадровою чиновницею держдепартаменту, помічницею державного секретаря, а він – ні.

Нуланд проводила постійні – хоча й безрезультатні – консультації з помічником президента Росії Владиславом Сурковим.

А Волкера Сурков відверто ігнорував – з того часу, як зрозумів, що ніякого особливого впливу на взаємини Кремля і Білого дому Волкер немає.

Склалася парадоксальна ситуація: представник по врегулюванню російсько-українського конфлікту не мав ніяких контактів з російською стороною і був особливо не цікавий американської адміністрації. Він, хіба що, символізував збереження посади, яка з’явилася за часів Барака Обами.

Весь вплив Волкера базувався на його зв’язках в Києві і на тому, що його заяви могли сприйматися як офіційна позиція держдепартаменту і Білого дому – хоча в самому Білому домі і вже тим більше в Кремлі ніколи так не сприймалися.

Ще більшою мірою вплив Волкера зменшився після відходу з великої політики і смерті сенатора Джона Маккейна, з яким він довгі роки співпрацював.

Відставка Волкера – наслідок його спроб налагодити власні контакти з новою адміністрацією в Києві і стати потрібним для адміністрації у Вашингтоні.

Але проблемою колишнього спеціального представника стало те, що і Володимир Зеленський, і Дональд Трамп – як це стало очевидно зі стенограми телефонної розмови президентів – віддають перевагу неполітичним методам для вирішення політичних проблем. І будь-який чиновник, який намагається надати послуги таким людям і увійти в діалог з їхнім оточенням, ризикує своєю репутацією і кар’єрою.

Волкер просто став першою показовою жертвою президентської комунікації. Але таких жертв і в Сполучених Штатах, і в Україні буде ще чимало.

https://belsat.eu/ua/news/volker-persha-i-ne-ostannya-zhertva-skandalu-tramp-zelenskij/
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments