Vitaly Portnikov (vokintrop) wrote,
Vitaly Portnikov
vokintrop

Макрон не допоможе Зеленському

Президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв своєму українському колезі президенту Зеленському обговорити з Володимиром Путіним можливості конкретних результатів по роботі в "нормандському форматі"
Французький лідер сказав про ці наміри у відповідь на дзвінок Зеленського після нового загострення на Донбасі. Однак на будь-який конкретний результат українському президенту розраховувати не варто.

Не варто хоча б тому, що Макрон банально використовував його дзвінок для чергового підтвердження доцільності свого спілкування з Путіним напередодні саміту "великої сімки" у французькому Біарріці. Росію, як відомо, з цього формату переговорів виключили. Однак тепер господар саміту Макрон пішов на безпрецедентний жест. Він приймає Путіна в своїй резиденції - і може обговорити з ним не тільки питання двосторонніх відносин, а й порядок денний саміту "сімки". Так би мовити, для продовження діалогу. І дзвінок Зеленського Макрону дуже допомагає в демонстрації доцільності такого наміру - ось і український президент теж хоче, щоб я поговорив з Путіним. Я і я буду говорити.

Але насправді відмова від ізоляції російського правителя, готовність приймати його в резиденції французького президента і посміхатися йому - не в інтересах України і не в інтересах Франції. Не в інтересах України просто тому, що Путін розцінює будь-який прорив своєї ізоляції як можливість діяти на пострадянському просторі на свій розсуд. І не в інтересах Франції тому, що умиротворення агресора рано чи пізно призводить до проблем для тих, хто цим умиротворенням займається. Сама історія Франції - блискучий приклад правильності цього твердження, Макрон міг би її почитати на дозвіллі замість зустрічі з Путіним.

Але замість вивчення уроків нещодавньої французької історії ми бачимо холоднокровне використання президентом Франції недосвідченості президента України і нерозуміння Зеленським ситуації, в якій опинилася наша країна. Нерозуміння того, зокрема, що Макрон, який прагне до взаєморозуміння з Путіним, не може ані вплинути, ані натиснути на Путіна.

Вплинути на Путіна може тільки сам Зеленський. Позиція російського президента зміниться, якщо український президент перед ним капітулює. Умови для такої капітуляції Путіним озвучені і він просто чекає, що Зеленський їх виконає. І позиція російського президента зміниться, якщо Зеленський буде рішуче опиратися російській агресії, вимагати від західних партнерів не впливати на Путіна, а відмовлятися від діалогу з Путіним, запроваджувати більш жорсткі санкції проти Росії, сприяти посиленню української армії.

Зеленському потрібно було б вимагати від Макрона не вплинути на Путіна, а скасувати запрошення Путіну приїжджати до Франції. От якби це дійсно відбулося, Путін міг би вирішити, що ситуація розвивається не за його планом.

А поки що все йде саме так, як хотіли б у Кремлі.

https://espreso.tv/article/2019/08/08/vitaliy_portnykov_makron_ne_dopomozhe_zelenskomu
Subscribe

 • Новости Украины NEWSru.ua :: Лия и Ада

  Две знаменитые актрисы, россиянка Лия Ахеджакова и украинка Ада Роговцева, высказались о происходящих в Киеве событиях. Роговцева – с трибуны…

 • С нечеловеческим лицом

  Предыдущая реорганизация РИА "Новости" пришлась как раз на время пресловутой "сурковской пропаганды". Конечно, можно утверждать, что та эпоха ничем…

 • Хочу бути як Путін

  Тепер кожна нова подорож Віктора Януковича до Росії буде супроводжуватися конспірологічними теоріями, витоками інформації, очікуваннями приєднання…

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments